Monasti
KAMIEŃ NATURALNY
Aktualności
Nowa strona www.monasti.pl

Prezentujemy nową odsłonę strony www.monasti.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług kamieniarskich w przemyśle budowlanym i wykończeniach wnętrz.

 

 

 

Nowa strona www.monasti.pl
Posadzki i schody

Posadzka z kamienia sprawdzi się w kuchni pod warunkiem, że jest odporna lub zabezpieczona przed zaplamieniem. Najczęściej stosuje się płytki z granitu, marmuru lub trawertynu.

 

Na podłogę polecane są przede wszystkim granity i twarde piaskowce – mało ścieralne oraz nienasiąkliwe. Granit nie wchłania tłuszczów, jest odporny na uderzenia, pochłania promieniowanie słoneczne, doskonale przewodzi oraz akumuluje ciepło, będzie więc dobrym materiałem na ogrzewanie podłogowe.

 

Kamień naturalny jest wręcz stworzony na wykończenia posadzek i schodów wylanych z betonu. Na stopnice, czyli poziome płaszczyzny stopni, po których stąpamy, stosuje się kamień o zwiększonej odporności na ścieranie. Najlepiej sprawdzą się tu twarde granity i bazalty, szczególnie te szlifowane lub zmatowione za pomocą specjalnej mechanicznej obróbki. Taka antypoślizgowa powierzchnia nadawana jest kamieniom w zakładzie kamieniarskim m.in. poprzez młotkowanie, płomieniowanie, drapanie, szczotkowanie…

Świetnie sprawdza się w przypadku stosowania kamienia jako okładzinę zewnętrzną. Szlifowane i polerowane powierzchnie kamieni takich jak marmury i wapienie, które dopuszcza się do stosowania we wnętrzach, na zewnątrz, w kontakcie z wodą, stają się bardzo śliskie, przez co niebezpieczne. Podstopnice i cokoły to powierzchnie pionowe zabezpieczające ścianę i stopnie w miejscach, w których narażone są one na uderzenia buta i zabrudzenia.

 

Bogate kolorystycznie i wzorzyste marmury znajdą zastosowanie w szczególności jako okładzina schodów we wnętrzach reprezentacyjnych, klasycznych, w których piękne schody służą nie tylko komunikacji ale pełnią rolę dekoracyjną. Schody wykończone marmurem nie stanowią tła dla innych elementów kompozycji wnętrza, one same, często zlokalizowane w centralnej części salonów i rozległych holów, są główną ich ozdobą.