Monasti
KAMIEŃ NATURALNY
Aktualności
Nowa strona www.monasti.pl

Prezentujemy nową odsłonę strony www.monasti.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług kamieniarskich w przemyśle budowlanym i wykończeniach wnętrz.

 

 

 

Nowa strona www.monasti.pl
Parapety

Kamień naturalny to trwały i elegancki materiał, w sam raz na tzw. podokienniki czyli parapety.

Kamień naturalny we wnętrzu jest coraz bardziej modny. Coraz chętniej używamy go jako materiał na blat, schody czy podłogi. Przyszedł czas również na parapety. Kamień to świetne rozwiązanie, gdyż jest oryginalny i trwały, a każda płyta przedstawia inny wzór. Przez szlifowanie czy polerowanie, uzyskamy natomiast powierzchnię zachwycającą. Dopiero wtedy, zobaczymy, jak piękna jest struktura i barwy kamienia, który wykorzystujemy.

 

Parapety z kamienia są praktyczne ze względu na twardość i odporność na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Kamień naturalnynie wypacza się , jest niewrażliwy na wilgoć i parę wodną a przy tym jest elegancki i ze względu na swoją strukturę niepowtarzalny.

Sprawdzi się tu każdy kamień naturalny używany w budownictwie, z którego da się wyciąć płytę o odpowiedniej szerokości i grubości.

 

Najpopularniejsze i najtrwalsze są:

- parapety z granitu;
- parapety z marmuru;
- parapety z trawertynu;
- parapety z piaskowca.

 

Granity mają mało porów i są odporne na ścieranie. Łatwo się je poleruje i obrabia. Zwykle są drobno- lub gruboziarniste, barwy od jasno- do ciemnoszarej, czerwonej lub żółtawej. Ze względu na swoje właściwości granit jest bardzo dobrym materiałem na parapety oraz wszelkiego rodzaju okładziny zewnętrzne. Decydując się na granit można wybrać kamień wydobywany w Polsce bądź importowany, np. skandynawski, włoski, indyjski. Podokiennik wykonany z granitu może mieć różny kształt.