Monasti
KAMIEŃ NATURALNY
Aktualności
Nowa strona www.monasti.pl

Prezentujemy nową odsłonę strony www.monasti.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług kamieniarskich w przemyśle budowlanym i wykończeniach wnętrz.

 

 

 

Nowa strona www.monasti.pl
Kominki

Do wykończeniu kominków stosuje się wszystkie rodzaje kamienia naturalnego, choć najczęściej preferowane są kamienie miękkie, które są łatwe w obróbce, czyli na przykład marmur lub trawertyn. Coraz częściej, wraz z narastającą modą na wykorzystanie tego kamienia, sięga się również, bo twardy i trudny w obróbce granit. Jego głównymi zaletami są niebywała wytrzymałość oraz odporność zarówno na odbarwienia, jak i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej prezentuje on wszelkie odcienie, jakimi tylko można być zainteresowanym, od popularnej głębokiej czerni, poprzez wszelkie kolorowe odmiany, po perłową biel. Najwspanialej przedstawiają się i zresztą najczęściej wykonywane są, obudowy z płyt granitowych polerowanych na wysoki połysk.
Marmur natomiast jest kamieniem najpopularniejszym również w przypadku obudowy kominka, także prezentuje niebywałą różnorodność, zarówno barw jak i rysunku. Warto mieć na względzie, że marmur z czasem się ściera, a także może ulec zmatowieniu. Aby wyglądał świetnie i służył przez lata, niezbędne jest zabezpieczenie go środkami impregnującymi, inaczej nie tylko szybko się zaplami, ale również ulegnie zniszczeniu.
Warto wspomnieć o mniej popularnym trawertynie, który jest odmianą wapienia, będąc również łatwym w obróbce. Trawertyn posiada strukturę porowatą i mnóstwo żłobień, co nadaje mu oryginalnego charakteru, ale także zmusza do wcześniejszej obróbki materiału. Należy go zabezpieczyć żywicą albo masą z pyłu kamiennego. Inaczej w pory będzie wnikał brud, niezmiernie trudny do usunięcia. Trawertyn, zwłaszcza jego złote i miodowe odmiany, nie potrzebują wyjątkowej oprawy, dlatego też chętnie stosowane, prezentują się zjawiskowo same w sobie.