Monasti
KAMIEŃ NATURALNY
Aktualności
Nowa strona www.monasti.pl

Prezentujemy nową odsłonę strony www.monasti.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług kamieniarskich w przemyśle budowlanym i wykończeniach wnętrz.

 

 

 

Nowa strona www.monasti.pl
Blaty kuchenne

Kamienne blaty kuchenne i łazienkowe granitowe lub marmurowe

 

Blaty kuchenne różnią się nie tylko ceną i wyglądem, ale także odpornością na trudne kuchenne warunki. Blat z granitu to zdecydowanie numer 1 w kategorii trwałości blatów.

 

Blat z granitu ma takie właściwości że nie sposób go zaplamić, zarysować, można bez obaw stawiać na nim gorące garnki, rozbijać tłuczkiem mięso na kotlety – jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ten kamień ma tak małe pory, że nie trzeba go nawet impregnować. Granitowe blaty dodają kuchni wykwintności i elegancji.

 

Blaty kuchenne - mogą mieć powierzchnię wykończoną na kilka sposobów. We wnętrzach często są stosowane te polerowane – ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym znakomicie nadają się kamienne elementy o powierzchni szczotkowanej (tak zwanej antico), która jest lekko nierówna i nie błyszczy. Ostatnio chętnie wybierane są również kamienie wykończone matowo lub całkiem surowe. Można również zamówić płomieniowany granit o bardzo chropowatej fakturze. Standardowo jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz, ale jeśli ktoś chce, można użyć go we wnętrzach – szczególnie pasuje do tych zaaranżowanych rustykalnie.

 

Kamień naturalny czasami zastępuje się konglomeratami kamienia (kamień syntetyczny). Wykonane są one ze zmielonego kamienia – marmuru lub granitu sklejonego żywicą poliestrową z dodatkiem pigmentów. Są lżejsze (o blisko 20%) i tańsze od kamieni naturalnych. Wszystkie konglomeraty są odporne na wilgoć i działanie środków chemicznych, dostępne w wielu kolorach,

Najbardziej praktyczne są blaty z drobnym wzorem, na których nie widać kropli wody czy okruchów. Oprócz tego, że zawsze wyglądają na idealnie czyste, są doskonałym tłem dla pojawiających się na nich produktów i potraw. Blat grnitowy jest również łatwy w utrzymaniu go w czystości, wystarczy przetrzeć go ścierką z detergentem.